вторник, 8 ноября 2016 г.

ІСТОРІЯ ОДЯГУ: ЯК ВИНАЙШЛИ ДЖИНСИ...

Чий гардероб сьогодні обходиться без джинсів? Напевно, нічий.
Вони настільки різноманітні й різнопланові, що їх можна вдягти з діловим жакетом, піти в них на вечірку чи кіно, та навіть в похід у гори податися. Неможливо уявити, що людство могло залишитися без джинсів.
Джинсовий одяг вже більше 300 років служить людству вірою і правдою. Джинси швидко завоювали популярність у всьому світі, пройшовши довгий шлях від частини гардеробу для різноробочих і золотошукачів до культового одягу, лінії якого зараз випускає практично кожен популярний бренд. «Первістки» джинсів були дуже віддалено схожі на сучасні і мали назву «комбінезон». Зроблені вони були з коричневої парусини. 
Цікаво, що перші джинси коштували лише 1 долар 46 центів.
етикетка на джинсах це важливо
Спочатку джинси завоювали серця лісорубів, фермерів і ковбоїв завдяки своїй низькій вартості та міцності. А вже у період Другої світової війни джинси набули великої популярності і стали уніформою для американських військових, які служили в Європі.
Вже у 60-их роках минулого століття шукачі нової моди та дизайнери одягу побачили велике майбутнє джинсів і «джинсова кухня закипіла» .


Джинсовий батько”
етикетки для левайсів
Батьком джинсового одягу став всесвітньо відомий Леві Страусс. В середині 50-х років 19-го століття з Баварії до Америки приїхав невідомий тоді торговець-емігрант Леві Страусс (Леб Страусс).
Він торгував галантерейними товарами та під час Золотої лихоманки в Каліфорнії постачав золотошукачам міцну бавовняну тканину. Страусс отримував тканину з французького міста Німа. Завдяки назві міста тканину тоді називали «serge de Nîmes», і звідси пішло в англійське слово «denim» - груба саржа. Страусс отримував цей полотняний матеріал і для практичності перефарбовував його в синій колір.
джинсові бірки lewis
Пізніше Страусс почав завозити тканину з італійського порту Генуї, на ній був штамп «Genes», тому американці і стали звати вироби з цієї тканини “джинсами”. У 1850 році офіційно з'явився перший джинсовий бренд - Levi's, який став справжнім символом США. Перші “Лівайси” випускалися як робочий одяг та відразу ж стали популярними завдяки своїй міцності та практичності.
В 1880-их роках Леві Страусс став одноосібним представником джинсового ринку. За все своє життя він так і не надів джинси, що зайвий раз підкреслює, що соціальний статус джинсового одягу у той час був украй низький. До речі у перших джинсів була тільки одна задня кишеня, на якій була вистрочена особлива декоративна арка, запатентована Levi Strauss & Co.
lewis кнопки на джинсах
У 1873 році Якоб Дейвіс, кравець з містечка Рено (штат Невада в США), відправив Страусу листа, в якому запропонував разом отримати патент на один дуже корисний винахід для “деніму” за умови розділити витрати, пов'язані з його отриманням. Дейвіс запропонував ставити на кути кишень джинсів металеві заклепки і тепер міцні штани з джинси служили набагато довше. Леві Страусс відчув, яке велике майбутнє стоїть за маленькими круглими заклепками, і відразу ж дав добро. Таким чином, 20 травня 1873 Стpаусс і Девіс були щасливими власниками патенту на джинси с заклепками, а їх “дітище” отримало п'ятикаpманний вигляд і мідні заклепки. Так з'явилися на світ сині джинси, якими ми знаємо їх сьогодні. З 1890 року технологія розміщення заклепок на джинсах стала загальним надбанням, але ім'я її авторів не забуто і по сей день.


Зростання популярності та конкуренція
Популярність джинсів збільшувалася з року в рік. Це призвело до появи нових виробників на ринку джинсового одягу. У штаті Філадельфія невідома компанія відкрила невелике виробництво джинсів з торговою маркою Wrangler. Вона зробила ставку на сільських жителів і не прогадала. Вже через кілька років бренд став настільки популярний серед сільського населення, що почав змагатися за кількістю продажів з колишнім монополістом Levi's. Наступними представниками джинсової промисловості стали Lee і Cooper. Ці марки вже робили акцент на міських жителів, ввівши джинси в повсякденну моду мегаполісів. Таким чином, у 60-их роках 20 століття в США почалася справжня війна за споживача між найбільшими виробниками джинсового одягу.


Модний бізнес
джинса та модаПопулярність джинсового одягу по всьому світу росла, це призвело до того, що модні марки, які не мають свого великого виробництва в цьому сегменті ринку, так само зацікавилися джинсовим одягом. Зацікавилися настільки, що потіснили першопрохідців і засновників джинсової моди. Джинси стали предметом моди. Такий поворот речей був передбачуваним, але сталося це настільки швидко, що очікуваний успіх від виробництва джинсів значно перевищив всі очікування. Використовувалися нові тканини і вигадувалися нові фішки: потертості на колінах джинсів, нашивання стразів, додаткові кишені біля колін, типи шагових швів та багато чого іншого.
женские джинсы
У 1934 році компанія Levi Strauss & Co випускає перші жіночі джинси Lady Levi's ®. Відтепер продукцію Levi's купують не тільки чоловіки, але і світські модниці. Нові джинси стають популярні в усьому світі не залежно від їх соціального стану, доходу, віку та національності покупців. Друга світова війна внесла свої корективи у зовнішній вигляд джинсів - заради економії металу і тканини виробник відмовився від зайвих елементів фурнітури (заклепок спереду, кишень для годинників та деяких ґудзиків). Щоб відрізнятися від інших марок, на фабриках Levi's знамениту арку ззаду малюють фарбою (вона стала офіційним символом бренду в 1943 році).
У 1936 році на правій задній кишені джинсів з'являється невелика червона етикетка з вишитим написом LEVI'S.
У другій половині 20-го століття Levi's впевнено переходить на світовий ринок. У 1967 році перші джинси Levi's з'являються на показах у Москві, Празі та Варшаві. Levi's швидко стає улюбленими джинсами неформальної молоді (хіпі, рокерів, панків) і взагалі символом бунтарського духу.


Джинси в СРСР
Вперше в СРСР побачили джинси під час Міжнародного фестивалю молоді та студентів, які проходив у 1958 році. Ця новинка припала до душі і “просунутій” радянській молоді.
Вже за часів Леоніда Ілліча джинси були центром моди, показником соціального статусу та обов'язковим атрибутом того часу. “Просунута” молодь чудово зналася на відмінностях фасонів і фірм, де саме і які джинси купувати, як вони труться. Розповідали легенди про джинси на яких при натиранні матеріалу дивним чином з'являлися знаки американського долару. Молодь відмінно знала де, в якому кольорі і кількості повинні бути заклепки у справжнього бренду. Якого фасону повинні були бути фірмові лейбли, як швидко визначити підробку від “фірми”.


Джинсова сучасність
джинсовый ярлык левис
Сучасні джинси - обов'язковий предмет гардероба будь-якої сучасної людини. Ціна на них може варіюватися від 20 доларів і досягати кількох десятків тисяч. Джинси - культова річ, яка по праву займає перші рядки популярності, продовжує тріумфальний хід, завойовуючи все нові сегменти модного ринку.
На сьогоднішній день ми маємо величезну кількість різних брендів джинсового одягу. Головне правильно підібрати фасон і комфортно себе в них відчувати. Так що сміливо експериментуйте, адже джинси завжди в тренді. Наприклад, існують випадки коли молодята вже не проти в джинсах і весілля відгуляти.

Цікаві факти про джинси
 • У 1901 році на джинсах торгової марки Levi's вперше з'являється друга задня кишеня.
 • В 1941 році змінився зовнішній вигляд джинсів — на вимогу американських ковбоїв була прибрана мідна заклепка, яка перебувала в області паху. Ця нещаслива деталь “розжарювалась” під час відпочинку біля багаття, що завдавало великих незручностей шанувальникам джинсового стилю.
 • Американські громадяни вже давно вирішили проблему з тим, як правильно підібрати джинси по фігурі і розміру. Сьогодні можна прямо в магазині внести власні параметри в комп'ютер, який після обчислення повідомить покупця, що саме підійде йому більше всього, і відправить індивідуальне замовлення на фабрику. Через три тижні “персональні” джинси будуть готові і будуть коштувати лише на кілька доларів дорожче магазинної вартості.
 • Найдорожчі джинси Levi's були куплені на аукціоні eBay 25 травня 2001. Вони коштували 46.532 долари і були зшиті більше ста років тому.
 •  Вчені Корнельського університету провели незвичайний експеримент. Вони зв'язали одну за однією кілька пар джинсів і підняли з їх допомогою півторатонний фургон Volvo на висоту 7 футів.
 •  Японські вчені разом з дизайнерами розробили джинси, що сповільнюють процес старіння тіла їх володаря. Фахівці з компанії Teijin Wow розробили джинси під кодовою назвою Amino. Ці джинси просочені амінокислотами, що сповільнюють процес старіння, зволожують шкіру та захищають її від бактерій. Дослідження показали, що ці джинси зберігають свою ефективність протягом як мінімум двох років. У магазини Японії вже поставили 40 000 пар джинсів, а також планують продажі аналогічних футболок.
 •  Ще одна версія появи джинсів родом із Франції. У 1750 році кравець Джон Хоке створив "Книгу зразків текстильної промисловості Франції", де були описані і зображені вісім моделей штанів, що сильно нагадують сучасні джинси.
 •  Тканина, з якої традиційно роблять джинси, називається "денім", що в буквальному перекладі з французької мови означає "з Німа". Секрет цього матеріалу полягає в особливому переплетенні ниток: зовнішні нитки пофарбовані у блакитний колір, а внутрішні - ні. Ця особливість дає можливість успішно маніпулювати з кольором джинсів і досягти "елегантної потертості", яка так приваблює шанувальників джинсового стилю. Не дарма не офіційне гасло багатьох джинсових торгових марок звучить приблизно так: "Чим довше їх носиш, тим краще вони виглядають".

  Перша джинсова етикетка
  джинсова етикетка фірмова
  Одна з найбільш пізнаваних етикеток у всьому світі, це етикетка джинсів Levi's. Всі напевно бачили її не раз, причому не тільки на джинсах. На етикетці Levi's завжди присутня назва компанії - Levi Strauss & Co та назва міста, де була компанія заснована — Сан-Франциско (США, штат Каліфорнія).

  Сама етикетка була створена в 1886 році, через тринадцять років після початку виробництва джинсів. До цього джинси Levi's від інших джинсових штанів відрізняли тільки кишені укріплені заклепками.

  Напевно Ви помітили на всіх етикетках Levi's зображення двох коней, що намагаються розірвати джинси. Коні тягнуть джинси в різні боки, але джинси залишаються цілими. Ця ілюстрація показує наскільки міцні джинси Levi's і як важко їх порвати. Емблема символізує високу якість пошиву і виняткову міцність тканини. Існує легенда, що такий експеримент дійсно був проведений засновниками компанії Levi's з метою реклами. Досі ніхто не спробував підтвердити або спростувати правдивість цієї історії, та дане зображення назавжди залишилося на шкіряній етикетці Levi's. У кінці 1950-тих для зниження витрат замість шкіри для виробництва етикетки стали використовувати міцний гнучкий картон.

  Сучасні етикетки для джинсів
  праннюэтикетка для стирки джинсов
  До речі, виготовлення фірмових етикеток, етикеток по догляду, ярликів та шкіряних лейблів займає не малий обсяг виробництва у виробника Лівайсів. Це дуже важливо для Levi's, тому етикетка для компанії стала своєрідним символом якості.
  Щоб підібрати якісні етикетки по догляду для сучасного джинсового одягу потрібно враховувати чимало факторів, таких як надійність матеріалу для етикетки, стійкість фарби для неї, та найголовніше — способи обробки джинсових виробів на виробництві.
  Підбираючи етикетки для джинсових виробів чи інших виробів, що підлягаю аналогічній обробці, наші спеціалісти рекомендують звернути увагу на спеціальний тип стрічок для виготовлення етикеток — поліестр «Stone Wash». Поліестер «Stone Wash» - спеціальний тип поліестрової стрічки, що використовується для виробництва етикеток по догляду за одягом, який піддається пранню типу Stone Washing, промисловому (Industrial) пранню, обробці різними хімічними реактивами, а також передбачає високо температурну обробку та промислове фарбування виробів у виробничому циклі.
  Етикетки з поліестеру «Stone Wash» витримують всі описані вище технологічні процеси виробництва при цьому на 100% зберігають свою інформаційну функцію, практично не змінюють колір своєї основи і не вбирають у свою структуру шкідливі хімічні речовини, що використовуються при обробці виробів.

  знаки по уходу на джинсовой этикеткеВиробники джинсів Levi's мають за ціль звернути увагу володарів джинсів на проблеми екології Землі, тому на джинсових етикетках по догляду вони розмістили наступний текст:
  Етикетки по догляду для збереження нашої планети
  • прати рідше
  • прати в холодній воді
  •  сушити в розгорнутому вигляді (що б менше прасувати)
  • зробіть вклад в добре діло

  Комментариев нет: